Estepona

Estepona

Estepona je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na pobřeží Costa del Sol, která si i dnes zachovává svůj starý andaluský šarm. Nachází se na západním konci pobřeží na úpatí pohoří Sierra Bermeja.

Dlážděné úzké uličky, rybářský přístav, španělské kavárny a bary rozléhající se po chodnících, malebné obchůdky a vinotéky, to vše v kombinaci s moderně vybaveným Puerto Deportivo (zóna pro oddech a relaxaci), turistickým zázemím a zlatavými písečnými plážemi vytváří z Estepony příjemné a zajímavé místo pro pobyt turistů.

Po mnoho let byly hlavními hospodářskými odvětvími v Esteponě rybolov, zemědělství a chov dobytka a i dnes zůstávají pro mnohé obyvatele této oblasti důležitým zdrojem příjmů.

Nicméně již více než deset let je důležitým ekonomickým faktorem cestovní ruch, a to díky přestavbě města, nádhernému klimatu, udržovaným písečným plážím, jako jsou La Rada a Cristo Beach, a mimořádné turistické nabídce, která zahrnuje golf, přístav rekreačních plavidel a vynikající možnosti stravování. Toto v souhrnu činí z Estepony město, které si každoročně vybírají tisíce turistů. 

Pláže

Mnohé z pláží v Esteponě byly oceněny modrou vlajkou za vysoký standard čistoty a hygieny. Většina z nich má dobré zázemí, včetně dětských zařízení, sprch, plážových restaurací a vodních sportů. Pímo ve městě se nachází La Rada Beach, dlouhá pláž se zlatým pískem, kde se můžete věnovat aktivitám, jako je jízda na kajaku nebo windsurfing. Nádherná pláž El Cristo se nachází západně od města a je vynikající pláží pro rodiny s dětmi. Další pláže se nacházejí v blízkosti, včetně Playa Costa Natura, Sabinillas, Puerto Duquesa a Sotogrande, a přibližně 50 minut jízdy autem jsou nádherné pláže Tarifa a Costa de la Luz.

Golf

Estepona je jednou z nejoblíbenějších destinací pro golfovou dovolenou ve Španělsku; oblast je plná golfových hřišť pro všechny úrovně. Golfové hřiště Estepona je oblíbené a zároveň náročné. Jedním z nejznámějších hřišť na pobřeží Costa del Sol je Paraiso Golf Club, který se nachází mezi městy Estepona a Marbella; je to klidné hřiště s nádhernou horskou kulisou. V nedalekém Sotogrande se nachází slavný golfový klub Valderrama, který každoročně hostí turnaj Volvo Masters.

Estepona se nachází mezi letišti Gibraltar a Málaga. Z obou míst je to do Estepony cca 50minut jízdy autem.

Okolní příroda přímo vybízí k pěší turistice v kopcích tyčících se hned za Esteponou. Mimo krásných výhledů z vrcholků kopců je zde k vidění i mnoho historických a přírodních památek.

Cca dvě hodiny jízdy je vzdáleno lyžařské středisko v Siera Nevda (středisko poskytuje plný servis včetně možnosti zapůjčení lyžařského vybavení a oblečení).

Pro milovníky vodních sportů je v okolí možnost potápění, rybaření, půjčení padleboardu nebo výletů na lodi. 

Na své si přijdou i milovníci adrenalinu, kteří mohou využít nově postavenou motokárovou arénu stojící nedaleko.

Děti pak jistě ocení návštěvu safari nebo výlet za delfíny s možností koupání se s nimi.

Historie

Existují rozporuplné záznamy, které do této oblasti západně od Marbelly řadí římské rybářské a zemědělské osady Salduba a Silniana, nicméně se zdá pravděpodobnější, že přinejmenším Silniana se nacházela v místech, kde dnes máme San Pedro de Alcántara. Vzhledem k tomu, že byla zničena zemětřesením ve 4. století n. l., a navzdory jejímu zřejmému stáří neexistují žádné skutečné záznamy, které by dokazovaly jedno nebo druhé. Název Estepona se spíše odvozuje od jejího maurského osídlení, kdy se jmenovala Astabbuna. Stejně jako většina Pyrenejského poloostrova byla i Estepona předmětem bojů mezi Maury a křesťany a v roce 1457 ji znovu obsadil Enrique IV Kastilský, který nechal nad starou mešitou postavit kostel, a právě tento kostel se stal centrem obce, kterou nakonec známe jako Esteponu. V roce 1729 udělil král Esteponě vlastní statut a od té doby začala rozvíjet svou vlastní identitu, stranou od Marbelly a rozvíjet svůj průmyslový charakter.

Místa

Deset minut od Estepony, směrem na San Roque, se nachází jachetní přístav La Duquesa s mnoha restauracemi, bary a butiky a fantastické golfové hřiště La Duquesa. Z Estepony se můžete vydat na průzkum nádherných vnitrozemských scenérií a typických měst Casares, Jubrique, Genaguacil a Manilva se slavnými římskými lázněmi „La Hedionda“. Gibraltar je vzdálen asi 40 minut jízdy a plážový ráj Tarifa asi 45 minut jízdy. Pokud se cítíte dobrodružně, můžete v nedalekém Algecirasu naskočit na trajekt do Maroka a strávit zde několik dní nakupováním a prohlídkou památek. Pokud vás zajímají památky a archeologické nálezy, pak nebudete zklamáni, protože v oblasti se nachází mnoho zajímavých historických památek, včetně zříceniny Castillo de Nicio, kterou najdete hned za zástavbou Forest Hills. Dále můžete navštívit La Torre del Reloj (strážní věž), která je údajně jednou z nejstarších církevních staveb na pobřeží Costa del Sol, dále Las Ruinas del Castillo de San Luis, zajímavou zříceninu kdysi velkého hradu, nebo samotné náměstí města Estepona – Plaza de las Flores, jehož je samo o sobě historickým středobodem.

Kontakt

Máte zájem investovat?

Náš tým podpory a prodeje je k dispozici, aby zodpověděl vaše dotazy

Copyright © 2023. Všechna práva vyhrazena.